• Wieczornica Patriotyczna

          • Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznica odzyskania Niepodległości |  Oficjalny portal miasta Siedlce

             

                        10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyli: Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie oraz zaproszeni Goście.

            Ważne rocznice narodowe to szczególna okazja do przypomnienia wydarzeń historycznych, które w ciągu wieków kształtowały nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

            W czasie uroczystości wróciliśmy pamięcią do wydarzeń z 1918 roku, kiedy Polacy, wykazując się wielką odwagą i odpowiedzialnością za los Ojczyzny, wywalczyli niepodległość po 123 latach niewoli. Przywiązanie Polaków do Ojczyzny podkreśliły przywołane na początku Wieczornicy słowa papieża Jana Pawła II: „Słowo ojczyzna  posiada dla nas takie znaczenie […], którego, zdaje się, nie znają inne narody Europy i świata. Te zwłaszcza, które nie doświadczyły takich jak nasz Naród dziejowych strat, krzywd i zagrożeń”.

            Chwilę refleksji i zadumy przyniosły wspomniane w czasie uroczystości wydarzenia II wojny światowej, które ponownie uświadomiły nam, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Mocne ostrzeżenie przed złem i nieszczęściem, jakie niesie ze sobą wojna, stanowiło przypomniane przemówienie prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego wygłoszone 20 września 1939 roku. Przejmująco zabrzmiały również słowa wiersza poświęconego Ofiarom Katynia.

             

            Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie Wieczornicy.
            W roli prowadzących uroczystość wystąpili uczniowie klasy 8: Piotr Kolstrung oraz Anna Zajda. Wiersze o tematyce patriotycznej recytowali: Wiktoria Fudalej, Anna Zajda, Jakub Majcherek Julian Stępski, Klaudia Boroń (z klasy 8) oraz Roksana Brańka i Kacper Truszczyński (z klasy 5). Pieśni związane z tradycją niepodległościową zaprezentowali uczniowie klasy 6.

             

            Pamiętajmy o naszych bohaterach.

            Heroizm polskiego żołnierza, miłość i poświęcenie dla Ojczyzny nie mogą iść w niepamięć.

             

                                                                                             Marcin Szczypczyk

             

          • Święto Niepodległości- Przedszkole gr. II

          • 11 listopada. Święto Niepodległości [RELACJA] - Dziennik.pl

            Szumią stare polskie drzewa , wiatr historii wieje,

            I w gałęziach cicho śpiewa, sławiąc dawne dzieje.

            Wiedzą o tym wszystkie dzieci od gór aż po morze,

            że nas strzeże od stuleci białopióry orzeł…

            Takie słowa piosenki patriotycznej, zabrzmiały 10.11.2022r przygotowane przez dzieci z okazji Narodowego Święta odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy drugiej zaprezentowały również wiersze z tej okazji, a na koniec wspólnie odśpiewały hymn, z pełną godnością, w uroczystych galowych strojach. Kształtowanie postaw patriotycznych to ważny element w edukacji przedszkolaków, dlatego od najmłodszych lat dzieci biorą udział w uroczystościach patriotycznych, zapoznawane są z symbolami narodowymi, ważnymi postaciami, bohaterami narodowymi.

             

            B.Jaskuła

            A.Janik

          • ZAPROSZENIE

          • Narodowe Święto Niepodległości – Oficjalny serwis Gminy Lubaczów ŚWIĘTUJMY  RAZEM!

            ZAPRASZAMY RODZICÓW, MIESZKAŃCÓW KOPANKI I SKAWINY NA WIECZORNICĘ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ
            10 LISTOPADA 2022 r.  O GODZ. 16.00

            W SZKOLE PODSTAWOWEJ
            im. JANUSZA KORACZAKA w KOPANCE

          • OGŁOSZENIE

          • W DNIU 9 LISTOPADA 2022 r.

            ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA

            Z WYCHOWAWCAMI I NAUCZYCIELAMI

             

            Klasy 1-3 – godz.  16.00

            Klasy 4- 8 – godz. 17.00

          • Tydzień Korczakowski - klasa 2a

          •  

                  Janusz Korczak to Człowiek historia, niesamowita postać, którą zna każdy uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance. Każdego roku w naszej szkole organizowany jest TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI.  Od pierwszego dnia Tygodnia Korczakowskiego, niejako zbliżamy się do J. Korczaka  i możemy poczuć Jego wielki etyczny heroizmem.
            W bieżącym roku szkolnym klasa II “a” rozpoczęła Tydzień Korczakowski od interesującej lekcji bibliotecznej, podczas której poprzez gry, zabawy, rebusy, bajki edukacyjne oraz pogadankę edukacyjną uczniowie poznali ciekawe informacji o życiu i działaniach J. Korczaka. Kolejny dzień w szkole rozpoczął się od uroczystego apelu, podczas którego cała szkoła świętowała DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Kolejnym działaniem upamiętniającym i zbliżającym nas do postaci J. Korczaka było wykonanie portretu, a następnie spacer “alejkami” szkoły. Uczniowie klasy II “a” przeszli “Śladami Janusza Korczaka” - oglądając gazetki szkolne, wystawy i jednocześnie  prowadząc ciekawe rozmowy o życiu i działaniach Wielkiego Polaka. Wszak niejeden z nas chciałby być jak Korczak…

             

            Wioletta Wełna

             

             

             

          • Tydzień Korczakowski w Przedszkolu- Grupa Motylki

          •                                          ŚWIĘTO PATRONA

            Patron szkoły - Strona Internetowa,,Pan Janusz Korcza A któż to taki? Znają go przecież wszystkie dzieciaki, bo pewnie wiecie, że dzięki niemu swe prawa mają wszystkie dzieci na całym świecie. On dzieci leczył iwychowywał, Zawsze wysłuchał, nigdy nie zbywał.’’                                                                                                          

                                                                                             Małgorzata Olszewska- Chabura                                                                                                                                                                                                                                               

             25 października przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ obchodziły ŚWIĘTO PATRONA. Z tej okazji obejrzeliśmy film edukacyjny o Januszu Korczaku i rozmawialiśmy o tym, co to znaczy ,, być patronem’’. Dzieci pokolorowały rysunek Janusza Korczak, a następnie wybierały cechy, które go charakteryzowały. Wszystkie wybrane przez dzieci określenia przyklejaliśmy na odrysowanych, kolorowych dłoniach.

                                                                                       Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

                                                                                  

             

          • Tydzień Korczakowski w klasie 8a

          • Obchody Dni Korczakowskich

             

            W ramach obchodów Tygodnia Patrona szkoły, uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie plastycznym na przedstawienie postaci Janusza Korczaka jako nauczyciela i przyjaciela wszystkich dzieci. Uczniowie klasy 5a oraz 7a nauczyli się trzech piosenek wykorzystanych w uroczystym apelu poświęconym pamięci Patrona. Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 8a utrwalili wiadomości na temat życia i twórczości Janusza Korczaka w postaci obejrzenia prezentacji multimedialnych oraz filmów dokumentalnych, a także podzielili się spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi tej tematyki.

             

            O.Wielgus-Wostko

          • Tydzień Korczakowski w klasie 8b

          • W dniu 20.10 klasa 8b uczestniczyła w warsztatach korczakowskich na zajęciach z wychowawcą. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Każda grupa pracowała nad swoją częścią. Pierwsza „opracowywała” portret Janusza Korczaka widziany „okiem” nastolatków. Druga grupa zajęła się życiorysem pana Korczaka. Trzecia - jego twórczością, a ostatnia najcenniejsze sentencje z jego życia, które warto zapamiętać. Efektem pracy uczniów, jest „bogata” gazetka w naszej klasie!

             

            E.Słomiany

          • Tydzień Korczakowski w klasie 1a

          • Uczniowie klasy 1a przez cały tydzień obchodów święta Patrona Szkoły  poznawali postać  Janusza Korczaka.  Spędzili ten czas  poznając życie, czyny i twórczość pisarza, lekarza i pedagoga. Słuchali opowieści, oglądali film "Król Maciuś Pierwszy", rysowali portrety naszego patrona oraz wykonywali prace plastyczne, których tematem była ,,Ulubiona postać z książki Janusza Korczaka”. W tym czasie również uczniowie wspólnie z wychowawcą  wykonali gazetkę ścienną o Januszu Korczaku pt.” Prawa dziecka wg. Janusza Korczaka”.

             

            B. Mazur

          • Tydzień Korczakowski w klasie 6a

          • Patron - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W ŁUBIANCETradycją naszej szkoły stało się, że  ostatni tydzień października  poświęcony  jest Patronowi Szkoły - Januszowi Korczakowi. Klasa 6a uczestniczyła w  uroczystej akademii przygotowanej przez klasy 5a i 7a przypominając sobie sylwetkę Janusza Korczaka, jego życie, twórczość
             i dokonania. Ponadto na poszczególnych lekcjach nauczyciele nawiązywali do osoby Patrona podkreślając jak wyjątkową był postacią. Klasa 6a próbowała sprawdzała również  swoją wiedzę dotyczącą Korczaka biorąc udział w rywalizacji z inną klasą w ramach zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „Familiady Korczakowskiej”.

             

            K. Jaśnikowska-Toboła.

          • Tydzień Korczakowski- Przedszkole gr.II

          • TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI W PRZEDSZKOLU

             

            „Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” to jeden z wielu cytatów charakterystycznych dla największego przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka. Jak co roku w naszej szkole obchodzimy tydzień korczakowski dla uczczenia pamięci wielkiej postaci, naszego patrona. Dzieci z grupy drugiej miały okazję zapoznać się z ciekawostkami z życia i twórczości wielkiego poety oraz obejrzeć film pt. „Król Maciuś I i nowi przyjaciele”. Na koniec stworzyły piękne ilustracje do filmu, który bardzo im się spodobał.

             

            B.Jaskuła

            A.Janik

          • Tydzień Korczakowski w klasie 4a

          • Tydzień Korczakowski w kl. 4

             

                        Jest taka historia... Jaka historia? Niesamowita, niezwykła i nietuzinkowa! Napisana przez   p. Beatę Ostrowicką, a jej tytuł brzmi... Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku. I właśnie fragmenty tej opowieści poznawali uczniowie klasy czwartej w ramach Tygodnia Korczakowskiego.

                        Dzięki niej – razem z chłopcem o imieniu Jasiek- czwartoklasiści przenieśli się do „Domu Sierot” w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 92, gdzie przed II wojną światową dyrektorem był
            „Pandoktor”.

                        Dzieci z klasy czwartej nie mają magicznej różdżki ani zaczarowanego pierścionka, a jednak... odbyły podróż w czasie. Dzięki wyobraźni zobaczyły p. J. Korczaka, jak na facjatce ( malutkim pokoju na poddaszu) siedział do późna w nocy i pracował... Jak stworzył tablicę, na której zamieszczał informacje, ilu chłopców i ile dziewczynek potrzebnych jest do pomocy w kuchni, w stolarni, kotłowni...

                        Szczególnym zainteresowaniem cieszył  się fragment książki dotyczący Różyczki- mieszkanki „Domu Sierot”. Ta dziewczynka napisała kiedyś, że jak rano wstaje, to bardzo jej się oczy zamykają. „Pandoktor” karteczkę przeczytał i pozwolił dziewczynce dużej spać. Nie musiała wcześnie rano wstawać, tak jak inne dzieci. Pewnie wszyscy by tak chcieli!

                        Uczniowie kl. 4 poznawali fragmenty wcześniej wspomnianej książki i dzielili się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami. Słuchali fragmentów Króla Maciusia Pierwszego i wykonywali ilustracje. Uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez kl. 5 i 7. Rozwiązywali krzyżówki związane z postacią Patrona. Stawali w szranki z uczniami klasy piątej w turnieju „Familiada Korczakowska”.

             

            J.Pukło

          • FAMILIADA KORCZAKOWSKA

          • FAMILIADA KORCZAKOWSKA

             

            28.10.2022 roku odbyła się w naszej szkole „Familiada Korczakowska” z okazji tygodnia Korczakowskiego. Klasy 4-5, 6-7, 8a-8b rywalizowały między sobą. Każda klasa dostała zestaw 16 pytań. Osoba, która pierwsza nacisnęła dzwonek miała prawo do pierwszeństwa odpowiedzi . Podczas rywalizacji ocenie podlegała nie tylko liczba  pytań, na które poprawnie odpowiedziała dana klasa, ale również oceniano współpracę oraz zachowanie klasy w trakcie rywalizacji.

            W międzyklasowej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się klasa 7a!

             

            Gratulujemy zwycięstwa i życzymy radości w smakowaniu pysznej „wygranej” pizzy😊

          • Święto Patrona Szkoły- Janusz Korczak

          • Zagłębiowski konkurs literacko-plastyczny dla uczniów szkół podstawowych  pt.: „Żonkil dla Janusza Korczaka” – VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

            ŚWIĘTO PATRONA

            25.X.2022

             

            Święto Patrona Szkoły-Janusza Korczaka

            W dniach 24-28 października br. w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI, podczas którego w sposób szczególny wspominaliśmy postać wybitnego Polaka i Wielkiego Przyjaciela Dzieci – Janusza Korczaka.

            Lekcje wychowawcze, zajęcia pozalekcyjne, a nawet zajęcia dydaktyczne koncentrowały się na tematyce Korczakowskiej. Konkursy, quizy, spotkania tematyczne, międzyklasowy turniej  „Familiada Korczakowska” …to tylko niektóre z wydarzeń tego wyjątkowego tygodnia, którego najważniejszym dniem był wtorek – 25 października – Święto Patrona.

             Z tej okazji klasy V a i VII a przygotowały apel poświęcony życiu i działalności tego Niezwykłego Człowieka. Oprócz pięknych recytacji wierszy, usłyszeliśmy ważne informacje biograficzne i wzruszające piosenki zaprezentowane przez uczniów obu klas. Wszyscy uczestnicy spotkania na długo zapamiętają to ważne dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie.

          • Przedszkole- Grupa Motylki

          •                                     DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

                                      DOMOWE PRZEDSZKOLE 15.04.2021. - Przedszkole nr 10 w Świnoujściu

            4 listopada przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ obchodziły Dzień postaci z bajek.

            Dzieci otrzymały kolorowe maski i mogły wcielić się w wybranych przez siebie bohaterów ulubionych bajek. Każdy musiał rozwiązać przygotowane przez panią zagadki dotyczące znajomości bajek. Przedszkolaki pomogły Kopciuszkowi oddzielić groch od ryżu oraz Baba Jadze naprawić chatkę z piernika. W nagrodę Baba Jaga poczęstowała ich smacznymi piernikami.

                                                                                     Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

          • Dzień Patrona Szkoły w Świetlicy Szkolnej

          • 😊"Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

             

            Dzień Patrona w świetlicy szkolnej

            W dniach od 24 do 28 października Zespół Placówek Oświatowych w Kopance obchodził Tydzień Korczakowski.  Dni Patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka - świętowaliśmy również w szkolnej świetlicy. W ramach zajęć można było zapoznać się z sylwetką Starego Doktora – wychowawcy przedstawili życiorys oraz ciekawostki z życia Janusza Korczaka. Uczniowie wykonali piękne prace przedstawiające jego wizerunek oraz uczestniczyli w quizie tematycznym. Przygotowane zostały również materiały na gazetkę szkolną, która niosła ze sobą przesłanie, że dobro, empatia i pochylenie się nad losem każdego człowieka, nawet tego najmniejszego, są wartościami, które każdy powinien naśladować. Jesteśmy dumni i szczycimy się imieniem tego wielkiego Człowieka w nazwie naszej placówki.

            M.Lempart

             

          • Przedszkole- grupa Motylki- Teatrzyk

          • Spektakl „Szkoła Pana Kleksa”

             

            Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją. Tak było i tym razem do naszego przedszkola zawitał teatr Blaszany Bębenek ze swym przedstawieniem pt. „Szkoła Pana Kleksa”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały pełne humoru przygody Adasia. Spektakl bez wątpienia dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Natalia Światłoń

          • Przedszkole- grupa Motylki- Spotkanie z Policjantem

          • Spotkanie z Policjantem

            W dniu 4 października ważnym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pana policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

            Katarzyna Littner- Gucia

            Natalia Światłoń

          • JESIEŃ- Przedszkole

          • Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu

             Z darami natury świat nie jest ponury, tym bardziej, że pogoda dopisuje.
            I tak, my Leśne Ludki ruszamy z mapą na poszukiwanie skarbu, obserwujemy mikro świat przez lupę i świetnie się bawimy. Nauczanie outdoorowe to dla dzieci świetna nauka i zabawa na świeżym powietrzu, myślę, a raczej wiem na pewno, że takie zajęcia w terenie powtórzymy nie jeden raz.

            Piękna nasza jesień to musimy koniecznie to wykorzystać. Ruszamy do naszego zagajnika, gdzie już powstał jeżowy domek. Teraz pora na szałas. Pracy co nie miara, dzieci uwijają się jak mróweczki, aż miło popatrzeć. I oto jest nasz wspólny domek, wszyscy są zadowoleni z efektów ciężkiej pracy. No cóż, buty brudne we włosach trawa, ale popatrzcie sami, warto było, bo wyszło super.

            Już wcześniej mieliśmy okazję do zabawy pt. „Boso przez świat”, tym razem dorzucamy muzykę, której niestety nie widać na zdjęciach, ale jest. Odgłosy lasu połączone z zapachem liści, ziół, drzew i dotyk…super wielozmysłowe doznania sensoryczne. Do tego jeszcze na koniec „Patykiem pisane” czyli utrwalamy litery, układając je z patyczków. Świetna zabawa dla wszystkich, a ile sprzątania….Ale tu też dzieci się sprawdziły chętnie pomagając przy porządkach.

            Eksperyment przyrodniczy.

            Skoro z naturą jesteśmy tak blisko, więc czemu nie eksperyment? I tak postanowiliśmy, że spróbujemy rozmnożyć kwiaty z liści. Pod okiem wychowawcy dzieci robiły swoją sadzonkę, umieszczając liść kwiatu fiołka w ziemi. Zabawy z ziemią to dla dzieci fajna zabawa, chociaż eksperyment dłuuuugoterminowy,  to mamy nadzieję, że finał będzie spektakularny, na pewno pochwalimy się efektem fiołkowym, tzn. końcowym

             

            Zachęcamy do galerii zdjęć na Dysku Gmail:

            bajeczna księga – Dysk Google

            eksperyment przyrodniczy – Dysk Google

            Leśne ludki -nauczanie outdoorowe – Dysk Google

            Patykiem pisane – Dysk Google

            Szalasowe love – Dysk Google

             

             

             

            Beata Jaskuła

          • Przedszkole- grupa Motylki- Powitanie Jesieni

          • Powitanie Jesieni

             

                   W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu
            i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Natalia Światłoń

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej