Wiadomości

      • Nasz Patron

      •       21 marca 2005 r. do przewodniczącego Rady Miej0skiej w Skawinie skierowaliśmy wniosek o nadanie imienia Janusza Korczaka Zespołowi Placówek Oświatowych w Kopance. Wspólny wniosek rady pedagogicznej, uczniów i rodziców był zwieńczeniem prac trwających od roku 2002 nad wyborem patrona dla naszej placówki. Po wnikliwym rozpatrzeniu wielu kandydatur uznaliśmy, że patron, którego wybraliśmy będzie dla naszej społeczności inspiracją, by kształcić, wychowywać i troszczyć się o przyszłość młodego pokolenia, natomiast uczniom naszej szkoły pomoże zrozumieć wartość działań prospołecznych opartych na tolerancji i poszanowaniu praw obywatelskich. W przyszłości pomoże naszym absolwentom stać się prawymi i świadomymi obywatelami naszej Małej Ojczyzny, Polski i Europy.

  • Aktualności

      • Dzień Mamy w klasie 3a

      • 24.06.2026
      • 23 czerwca 2026 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość uczniów klasy 3a z okazji Dnia Mamy. Tegoroczne spotkanie poświęcone było niezwykle ważnej roli mam w naszym życiu oraz licznym zadaniom, które wykonują każdego dnia. Podczas uroczystości dzieci w humorystyczny i jednocześnie wzruszający sposób przedstawiły różne role współczesnej mamy. Wśród nich znalazła się mama jako Top Model, która dba o swój wygląd i zawsze chce wyglądać pięknie, mama prowadząca program kulinarny, przygotowująca pyszne posiłki dla całej rodziny, łowca promocji, który potrafi znaleźć najkorzystniejsze okazje podczas zakupów, a także kobieta pracująca, łącząca obowiązki zawodowe z troską o dom i najbliższych. Dzieci podkreśliły, że są to tylko niektóre z wielu ról, jakie mamy pełnią każdego dnia. Każda mama jest jednocześnie opiekunką, organizatorką, doradcą, pielęgniarką, przyjaciółką i osobą, na którą zaw

      • Dzień Mamy w klasie 3a: Czytaj więcej
      • Sprawozdanie z realizacji projektu „Zdrowe dzieciaki to my” klasa 3a

      • 20.06.2026
      • ZDROWE DZIECIAKI TO MY!” - efektywne narzędzie edukacji prozdrowotnej w  szkole. - Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

        W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 3 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Zdrowe dzieciaki to my”, którego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. W ramach projektu przeprowadzono szereg zajęć i działań związanych ze zdrowym odżywianiem, higieną osobistą, bezpieczeństwem oraz aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Uczniowie poznawali zasady zdrowej diety, piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, uczyli się rozpoznawać wartościowe produkty spożywcze oraz wskazywać te, które należy spożywać z umiarem. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały zagadki tematyczne, uczestniczyły w rozmowach na temat zdrowia oraz przygotowywały propozycje zdrowych posiłków. Dużą uwagę poświęcono również znaczeniu codziennego ruchu, odpoczynku oraz w

      • Sprawozdanie z realizacji projektu „Zdrowe dzieciaki to my” klasa 3a: Czytaj więcej
      • Sprawozdanie z realizacji projektu „Odkrywamy Polskę z Polinką” klasa 3a

      • 20.06.2026
      • 📢 Startujemy z projektem „Odkrywamy Polskę z Polinką”! 🇵🇱✨ Projekt jest  całkowicie bezpłatny i realizuje drugi kierunek polityki oświatowej państwa  – wzmacnianie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz poznawanie  dziedzictwa narodowego. Wpisuje też

        W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 3 uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Głównym celem projektu było poszerzanie wiedzy uczniów o Polsce, jej historii, kulturze, tradycjach, zabytkach oraz walorach przyrodniczych. Projekt miał również na celu rozwijanie postaw patriotycznych, budowanie poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie zainteresowania własnym krajem. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznawali różne regiony Polski, największe miasta, charakterystyczne zabytki, symbole narodowe oraz ciekawe miejsca przyrodnicze. Wykonywali zadania plastyczne, techniczne i językowe związane z omawianymi tematami. Korzystali z atlasów, prezentacji multimedialnych oraz materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach projektu. Dzieci z  zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami z 

      • Sprawozdanie z realizacji projektu „Odkrywamy Polskę z Polinką” klasa 3a: Czytaj więcej
      • Sprawozdanie z realizacji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

      • 20.06.2026
      • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy I uczestniczyli w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było kształtowanie u dzieci wiedzy i umiejętności związanych z bezpiecznym funkcjonowaniem w różnych sytuacjach życia codziennego.

        Podczas realizacji programu przeprowadzono siedem lekcji tematycznych:

      • Sprawozdanie z realizacji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”: Czytaj więcej
      • SPRAWOZDANIE Z PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO” klasa 3a

      • 20.06.2026
      • Przyjaciele Zippiego” | Urząd Miejski w Czersku
        Przyjaciele Zippiego - Centrum Pozytywnej Edukacji

        W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy trzeciej kontynuowali realizację „Programu Przyjaciele Zippiego”. Program obejmował sześć obszarów tematycznych: uczucia, komunikację, nawiązywanie i kończenie relacji, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmian i strat oraz radzenie sobie w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniach. Z dużym zaangażowaniem dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiadali o wydarzeniach z codziennego życia. Podczas zajęć mieli możliwość rozwijania kreatywności oraz umiejętności aktorskich poprzez odgrywanie scenek sytuacyjnych. Realizacja programu przyczyniła się do poprawy relacji rówieśniczych w grupie. Dzieci nauczyły się otwarcie mówić o swoich emocjach, okazywać wsparcie innym oraz poznawały skuteczne sposoby radzenia sobie z trudnościami. Szczególnie chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach dotyczących sytuacji konf

      • SPRAWOZDANIE Z PROGRAMU „PRZYJACIELE ZIPPIEGO” klasa 3a: Czytaj więcej
      • Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego

      • 20.06.2026
      • „KOCIE CZYTANKI”

        W roku szkolnym w klasie I realizowany był ogólnopolski projekt czytelniczy „Kocie czytanki”. Projekt był prowadzony systematycznie przez cały rok szkolny i stanowił element pracy z tekstem literackim oraz rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

        Głównym celem projektu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wzbogacanie słownictwa, kształtowanie wyobraźni oraz rozwijanie kompetencji społecznych poprzez pracę z tekstem literackim i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

      • Sprawozdanie z realizacji projektu czytelniczego: Czytaj więcej
      • Sprawozdanie z projektu edukacyjnego - klasa 1a

      • 20.06.2026
      • Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego

        „Odkrywamy Polskę z Polinką”

        W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy I realizowali projekt edukacyjny „Odkrywamy Polskę z Polinką”. Głównym celem projektu było poznawanie Polski – jej miast, regionów, tradycji, symboli narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia przynależności do ojczyzny.

      • Sprawozdanie z projektu edukacyjnego - klasa 1a: Czytaj więcej
      • Wycieczka do ZOO w Chorzowie klasy 1-3

      • 20.06.2026
      • Obraz Pina z opowieściąWycieczka do Chorzowa do Planetarium i do 

        W dniu 01.06.2026r z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Planetarium i do Zoo w Chorzowie. Co prawda pogoda sprawiła psikusa, ale byliśmy przygotowani. W zoo mogliśmy podziwiać różne egzotyczne zwierzęta. Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie, które swoją posturą budzą respekt i zainteresowanie. Dzieci bardzo chciały również zobaczyć pingwiny, żyrafy i pantery. Na szczęście gdy pogoda się poprawiły, zwierzęta zaszczyciły swoją obecnością na wybiegach. Po zwiedzeniu zoo udaliśmy się na wyczekiwany spektakl „Układ słoneczny” oraz stałą wystawę o tematyce „Astronomia”. Tam uczniowie w mniejszych grupach uczestniczyły w różnych warsztatach, pokazach i krótkich wykładach. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia uczniowie nie tracili dobrego humoru a ze względu na to, że podróż daleka wymy

      • Wycieczka do ZOO w Chorzowie klasy 1-3: Czytaj więcej
      • IV Turniej Szachowy w naszej szkole

      • 18.06.2026
      • „Szachy są gimnastyką dla umysłu.”— Blaise Pascal

        15 czerwca 2026 r. odbyła się IV edycja Turnieju Szachowego, która zgromadziła uczniów klas I–VIII pasjonujących się królewską grą. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–IV oraz klasy V–VIII.

        Turniej przebiegał w atmosferze skupienia, zdrowej rywalizacji i wzajemnego szacunku. Każda partia wymagała od uczestników logicznego myślenia, umiejętności planowania, przewidywania ruchów przeciwnika oraz cierpliwości i opanowania. Rozgrywki dostarczyły uczestnikom wielu emocji i były okazją do zaprezentowania swoich umiejętności szachowych.

      • IV Turniej Szachowy w naszej szkole: Czytaj więcej
      •  Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

      • 09.06.2026
      • „Moja Skawina -miasto oczami dziecka”

        Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie plastycznym „Skawina oczami dziecka”, skierowanym do uczniów klas I–III.

        W środę, 3 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów:

      •  Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: Czytaj więcej
      • Wyjazd do kina klas 1-3

      • 09.06.2026
      • WYJAZD DO KINA UCZNIÓW KLAS 1-3

        Hopnięci Cały Film • Vider

        15 maja 2026 r. uczniowie klas I–III wzięli udział w wyjściu do kina na film „Hopnięci”. Projekcja dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, a pełna humoru i przygód fabuła wzbudziła duże zainteresowanie młodych widzów. Film opowiadał o wartości przyjaźni, współpracy oraz odwadze w pokonywaniu trudności. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, a po seansie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i opiniami. Wyjazd był wartościową lekcją rozwijającą wyobraźnię i wrażliwość dzieci.

      • Wyjazd do kina klas 1-3: Czytaj więcej
      • Hallerowie z Jurczyc – gminny konkurs historyczny

      • 20.05.2026
      • I znowu przyszedł maj! I jak co roku nasza szkoła wzięła udział w gminnym konkursie historycznym Słynne postacie naszego regionu i miejsca z nimi związane” – „Ród Hallerów z Jurczyc”. Organizatorem XXVII edycji było tradycyjnie Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków.

      • Hallerowie z Jurczyc – gminny konkurs historyczny: Czytaj więcej
      • Rozstrzygnięcie konkursu „Małe kroki – wielka pomoc dla Ziemi”

      • 12.05.2026
      • „Małe kroki – wielka pomoc dla Ziemi”

        W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny pt. „Małe kroki – wielka pomoc dla Ziemi”, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie idei recyklingu poprzez tworzenie eko doniczek.

        Uczniowie klas 1–3 wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Powstałe prace były niezwykle pomysłowe, estetyczne i wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do ponownego wykorzystania. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, dlatego komisja konkursowa zdecydowała się przyznać większą liczbę nagród.

      • Rozstrzygnięcie konkursu „Małe kroki – wielka pomoc dla Ziemi” : Czytaj więcej
      • "PAKA DLA ZWIERZAKA"

      • 07.05.2026
      • Z radością informujemy, że w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna „Paka dla zwierzaka”, której celem było wsparcie bezdomnych zwierząt.

        Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać wiele potrzebnych darów, takich jak karma dla psów i kotów, naturalne gryzaki, smycze, obroże, a także zabawki, koc oraz pokrowiec na karmę. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt.

      • "PAKA DLA ZWIERZAKA": Czytaj więcej
      • DZIEŃ ZIEMI - klasy 1-3

      • 06.05.2026
      • Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie klas 1–3. Celem wydarzenia było kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości dzieci na temat ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, takich jak sadzenie kwiatów, pogadanki dotyczące segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii oraz troski o przyrodę. Dzieci oglądały krótkie filmy edukacyjne, wykonywały prace plastyczne, a także rozwiązywały zadania o tematyce ekologicznej – wykreślanki oraz ćwiczenia polegające na uzupełnianiu zdań. W ramach obchodów uczniowie przygotowali również prace techniczne na konkurs „Eko doniczka”. Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Obchody Dnia Ziemi były nie tylko okazją do nauki, ale także do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie wykazali

      • DZIEŃ ZIEMI - klasy 1-3: Czytaj więcej
      • Warsztaty profilaktyczne dla klasy VI – cz. III

      • 30.04.2026
      • W dniu 27.04.2026 r. w naszej szkole odbyła się trzecia – zarazem finałowa – część warsztatów dla uczniów klasy VI, realizowanych w ramach programu profilaktycznego „Ja – OK, Ty – OK, Świat – OK”. Zajęcia poprowadził Pan Piotr Pitala – psycholog, terapeuta oraz trener programów profilaktycznych.

      • Warsztaty profilaktyczne dla klasy VI – cz. III: Czytaj więcej
      • Dzień Ziemi - w Przedszkolu

      • 27.04.2026
      • DZIEŃ ZIEMI

        Grupa młodsza w tym roku postanowiła świętować Dzień Ziemi 21 kwietnia. W tym dni każde dziecko oraz nauczyciele przygotowali eko stroje oraz zorganizowaliśmy wspólny EKO POKAZ MODY. Dzieci z zaangażowaniem i z pomocą rodziców przygotowały stroje ekologiczne a radości w przedszkolu było co nie miara. Dzieci poczuły się jak na prawdziwym wybiegu. W tym dniu Nasza Planeta Ziemia była naprawdę szczęśliwa ponieważ przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo segregować odpady i co zrobić aby Nasza Planeta przetrwała jeszcze kilkaset lat.

      • Dzień Ziemi - w Przedszkolu: Czytaj więcej
      • Odpowiedzialność prawna nieletnich – szkolenie dla klasy VII

      • 25.04.2026
      • W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się szkolenie poświęcone odpowiedzialności prawnej nieletnich, skierowane do uczniów klasy VII. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Skawinie – st. asp. Grzegorz Hucisko oraz st. post. Angelika Górka.

        Celem spotkania było przekazanie uczniom informacji na temat przejawów demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej nieletnich za popełniane czyny. Podczas szkolenia uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat podstawowych zagadnień związanych z prawem. Omówiono m.in. różnice pomiędzy osobą nieletnią a małoletnią, wyjaśniono pojęcia demoralizacji oraz czynu karalnego, a także przedstawiono możliwe środki wychowawcze stosowane wobec nieletnich.

      • Odpowiedzialność prawna nieletnich – szkolenie dla klasy VII: Czytaj więcej
  • PARTNERZY

    Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: https://bip.malopolska.pl/zpokopanka
    • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Carl Rogers
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej